« powrót do listy aktualności

Szyszak & Pichlak już wiosną !

Data dodania: 13 Lutego 2019

Witajcie! 

Z początkiem lutego zakończyliśmy intensywny sezon kolędowy. Dziękujemy wszystkim organizatorom koncertów za gościnę, a wszystkim uczestnikom wytrwałości - bo niekiedy było na prawdę zimno :) Podczas spotkań kolędowych spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi. Chyba najbardziej muzycznie było na plebanii u ks. Krzysztofa Lewickiego w Giebułtowie. Ks. Krzysiek jest multiinstrumentalistą, a jego własna sala prób po brzegi wypełniona różnorakimi instrumentami robi wielkie wrażenie. Kilka ładnych lat temu (dokładnie 10) uczył w jeleniogórskim "Ekonomie" i pod Jego okiem nasz Michał stawiał pierwsze kroki w muzyce. Michał i ks. Krzysztof działali również w jeleniogórskiej Fundacji "Bliżej Gwiazd", która zgodnie z nazwą pozwalała młodym adeptom muzyki spotkać się z czołowymi muzykami polskiej sceny - z tych spotkań w wielu narodziła się pasja i po dziś dzień są obecni na scenie regionalnej i ogólnopolskiej. 

W kościele "Na Morcinka" spotkaliśmy się z ks. Władysławem Biszko, który na co dzień służy we Lwowie. Zaprosił nas na kolędowanie! :) Będzie to jak dotąd najdalszy wyjazd Szyszaka na wschód. Będziemy kolędować we Lwowie i pobliskich parafiach w przerwie między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem 2019.

Zagraliśmy również na Spotkaniu Noworocznym zorganizowanym przez Powiat Jeleniogórski, który mamy nadzieję za niedługo zmieni nazwę na Powiat Karkonoski ! :)

Oficjalnie możemy też ogłosić, że mamy nowego basistę - został nim Piotrek Bednarz z Cieplic. Czujemy dobrą chemię i mamy nadzieję, że będzie to wieloletnia współpraca.

A teraz najważniejsze jest nagrywanie płyty. Pracujemy dzielnie w studiu u Pawła Stefanowicza w Sobieszowie. Będzie to 13 utworów do tekstów dr. Kazimierza Pichlaka, którego nie będziemy przedstawiać ;) Będą to na nowo zaaranżowane utwory z płyty "Karawana Marzeń" i utwory, które powstały na przestrzeni ostatnich 3 lat i nawet dni ! :) Będzie koncert promocyjny w kwietniu w Jeleniogórskim Centrum Kultury, a także teledysk promujący płytę i oczywiście KARKONOSZE ! :) Zapraszamy do śledzenia bloga i na nasz profil na FB. Wrzucimy niedługo kilka zdjęć ze studia :) Do zobaczenia! :)

PS. Do wiosny zostało 35 dni. Prawda, że fajnie ? :)