« powrót do listy aktualności

Ale cisza :)

Data dodania: 19 Grudnia 2012


Ale cisza :)
Patrząc z boku ktoś mógłby powiedzieć, że Szyszak wyjechał na urlop. Nic bardziej mylnego. Dzieje się u nas jak zwykle bardzo dużo, ale z pewnością wszystkie sprawy zdominowane zostały przez narodziny najmłodszego Szyszaczka - Majki.

                    

Już dzisiaj widać, że ma znakomite poczucie rytmu i nie wiem, czy w przyszłości nie wysadzi z perkusyjnego stołeczka swojego Tatusia :) Majka chętnie uczestniczy w próbach i uśmiecha się łobuzersko do wszystkich szyszakowych wujków.

 

Jesienią Szyszak wybrał się w podróż służbową do Wrocławia, aby kupić wymarzone instrumenty. Zwiedzanie muzycznych stoisk było bardzo pasjonujące, ale po kilku godzinach wszyscy mieliśmy serdecznie dość !


Ważne, że zakupy zakończyły się sukcesem, a nowe instrumenty mogliśmy wypróbować już za kilka dni na koncercie w Leśnym Zamku w Karpaczu - grając dla przyjaciół z PTTK. Granie koncertów dla "swoich" to prawdziwa przyjemność i wszyscy czujemy wtedy wyjątkową więź między słuchaczami, nami oraz naszymi utworami. Odnosi się wrażenie, że niektóre piosenki powstały jakby specjalnie na tą właśnie okazję i jest to uczucie bardzo przyjemne :)

 

W grudniu, jeden z Szyszaków  - Michał i jego brat, autor okładki do płyty "Nasze Karkonosze"  Marcin, wystąpili z powodzeniem jako Microexpressions na międzynarodowym Showcase- Festiwalu Glimps w Gent w Belgii, reprezentując obok 2 innych formacji Polskę.

Na Szyszaka też przyjdzie czas np. w kwietniu w Pradze, w ogrodach- winnicach Ambasady Polskiej.

Wszyscy mamy też i inne swoje projekty. Marek dba o Gminę i ją promuje, Maciek współpracuje jako kompozytor z Filharmonią Jeleniogórską, Ola rodzi dzieci i uczy je śpiewać, Zbyszek działa jako organista w całym regionie i buduje dom dla Oli i dzieci, Witek bierze muzyczny udział w projektach: folklorystycznym i poetyckim, a Andrzej gra w Wangu oraz prowadzi chór i Fundację.
Czas biegnie szybko - już za chwilę Boże Narodzenie. Szyszak z zapałem przygotowuje "folkowe kolędy", które jak co roku zabrzmią na Pasterce w przesieckim kościółku. Ale o tym już później.......  (Marek)