OKŁADKA

Tak jak i cała płyta, miało być prosto, zwyczajnie, kopertka z logo i tyle. W miarę podchodzenia do tematu jednak zewsząd poleciały pomysły, począwszy od Stasia, który zaproponował DG- pack trójskrzydełkowy. Marcina rozgrzała ta propozycja i na wzór okładki Microexpressions, powstał zamiar zaprojektowania czegoś, co mogłoby być pamiątką   z Karkonoszy, produktem regionalnym, konkurującym z mineralną biżuterią, tatrzańskimi akcesoriami itp.

Relacja z sesji nagraniowej 19- 20 luty i 15- 16 kwiecień, autorstwa Kazia, własciciela Agro- Tour- Farm, na terenie której w jednym z domów przysłupowych zrealizowaliśmy materiał na LP "Nasze Karkonosze".

************************

Ale jazda! Całe dwa ciężkie, robocze dni  "Agro-Tour-Farm" miała honor gościć nasz nowo powstały zachełmiański, folkowy zespół muzyczny "SZYSZAK". Urządzono tu prawdziwe studio nagrań, gdzie odbyły się dwie następne, wielogodzinne sesje nagraniowe. Pierwsze dwie miały miejsce w lutym, również u nas.

1. Zbyszek (vocal, djembe, flet prosty), kompozytor wielu piosenek zespołu.

Wszystko jasne. "Śpiewać każdy może", jak mawiał klasyk, ale Zbyszek śpiewać POWINIEN!!! Wielka wrażliwość muzyczna i piękny głos!

2. Jego urocza żona Ola (vocal, skrzypce elektroniczne, harmonijka), autorka tekstów,

3. Marek (gitary, vocal), znakomite teksty,

4. Maciek (perfekcyjne klawisze), artysta o olbrzymim potencjale,

5. wreszcie Witek, (bass, gitary akustyczne, vocal) "spiritus movens" całego projektu i doskonały, totalny wręcz artysta, kompozytor - aranżer, wyrozumiały (jak kiedy!) Szef Przedsięwzięcia.

Grupa nagrała 12 piosenek związanych tematycznie z Karkonoszami, Dolnym Śląskiem, kulturą i tradycjami żyjących tu obecnych i ... niegdysiejszych (!), mieszkańców.

I na koniec - Misio - Michał - za wirtualną konsoletą, który zadbał po mistrzowsku o technologię i reżysersko czuwał nad przebiegiem sesji. Gigant spokoju i umiarkowania, słuchany jednak z wielką uwagą przez wszystkich uczestników wydarzenia.

Oto dwaj Panowie S: Ojciec i Syn "A wszystko, co tutaj powstało, z Nich powstało... Amen" ;)

Michał: Uwaga! Nagraliśmy już trzy duble. Po małej korekcie ustawień mikrofonów zapiszemy jeszcze czwartego. Powinno wystarczyć. Zgoda?

Będzie płyta i to bardzo już niedługo. To chyba najważniejsze przedsięwzięcie z obszaru szeroko pojętej kultury, jakie zagościło w Zachełmiu od czasu, gdy opuścili je Niemcy udający się w drogę "bez powrotu"... Tak trzymać, Witku i Reszto! A my wszyscy - trzymajmy kciuki! Żeby się  udało!

Nie samą muzyką... zjeść też trzeba. Wspaniałą sałatkę od Ilonki ktoś musi podzielić sprawiedliwie...

Wszyscy lubią tę sympatyczną parę, Olę i Zbyszka. Ja też!

******************************

Wszystko udało się osiagnać, na wesoło, w zabawie, ale też w skupieniu kiedy trzeba, sprzęt zadziałał prawidłowo. Potem zaczęły się prace nad zmiksowaniem, masteringiem, projektem okładki, drukiem. W rezultacie już za pół roku w listopadzie 2011 płyta ujrzała światło dzienne.

http://www.youtube.com/watch?v=hy0Ey7L96Ks